A Hit Gyülekezete úgy véli, a TISZA Párt alelnökének pihenésre, regenerálódásra lenne szüksége a választások után.
2024-06-11 17:07:19

2024-06-11 17:06:56

Macron az előrehozott választások eredményétől függetlenül kizárta a lemondás lehetőségét

Mint mondta, nem a Nemzeti Tömörülés írja az Alkotmányt.
2024-06-11 15:14:05

2024-06-11 15:12:00

Exkluzív interjút adott Orbán Viktor a választások után

Orbán Viktor miniszterelnök a közszolgálati televíziónak adott exkluzív interjút az európai parlamenti és önkormányzati választásokat követően.
2024-06-10 20:07:40

Orbán Viktor: Bonyolította az életünket Magyar Péter megjelenése

A miniszterelnök a köztévének adta a választások utáni első interjúját.
2024-06-10 19:09:00

2024-06-10 19:06:48

Magyar Péter: Addig fogjuk csinálni, amíg le nem váltjuk a kormányt

A Tisza párt alelnöke elmondása szerint robotüzemmódban ment előre a kampányban.
2024-06-10 18:10:51

2024-06-10 18:09:24

A vasárnapi választások értékelésével kezdődött a parlament mai ülésnapja. Napirend előtt a pártok, saját nézőpontjából eredményesnek tartotta az EP és önkormányzati választást, de a hozzászólások fókuszában mindegyik formáció a még nem végleges eredményű budapesti főpolgármesteri párharcot állította.
2024-06-10 18:08:35

2024-06-10 18:08:22

Alig, hogy véget értek a hétvégi választások, máris erős nyomás alá került a forint, hétfő délután pedig már a 394-es szintet is átlépte az euró jegyzése. Éppen ezért megnéztük, hogy mi áll pontosan a forint mostani gyengülése mögött, emellett pedig azzal a kérdéssel is foglalkoztunk, hogy mikor lépheti át a 400-as szintet az euró jegyzése. Következő előfizetői klubunkon részletesen szó lesz arról, mi várhat a forintra és a devizapiacokra.
2024-06-10 17:06:52

Karsai Dániel üzent Magyar Péternek a választások után

Karsai Dániel a választás másnapján a közösségi oldalán üzent a követőinek. A súlyos beteg alkotmányjogász megszólalt arról, hogy a Momentum ezt a csatát most elvesztette, valamint Magyar Péternek is üzent.
2024-06-10 15:06:02

2024-06-10 15:05:47

Zuhan a forint, mint a kő az infláció és a választások nyomán

Az euró is gyengült a dollárhoz képest, ám a forint az euróhoz és a dollárhoz képest is nagyot esett. A háttérben az európai parlamenti választások utáni bizonytalanság, illetve az elég rossz, de a vártnál mégis jobb magyarországi inflációs adat állhat.
2024-06-10 14:09:54

Polgármester- és képviselő-választások: még ma hivatalos eredményt hirdetnek a választási bizottságok

A szavazatszámláló bizottságok jegyzőkönyvei alapján várhatóan hétfőn állapítják meg a helyi választási bizottságok a polgármester- és képviselő-választások eredményét.
2024-06-10 11:07:33

2024-06-10 11:07:03

Gyengülő Fideszről és hatalmas győzelmet arató Magyar Péterről írnak a külföldi lapok

Többen úgy értékelték a választások eredményét, hogy hosszú idő után Orbán Viktornak komoly ellenfele akadt.
2024-06-10 10:10:36

2024-06-10 10:10:18

Kiderült, együttműködne-e az Európai Néppárt Magyar Péterrel és a Tisza Párttal: Manfred Weber egyértelmű választ adott

Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) frakcióvezetője reagált Magyar Péterék arra vonatkozó kijelentésére, hogy a választások után legszívesebben az ő frakciójukba ülnének be az Európai Parlamentben.
2024-06-06 11:06:00

2024-06-06 11:05:45

Lakner Zoltán: Arra számítok, hogy június 9. után is folytatódni fog a Magyar-féle one man show

A politológus szerint még nem tudni, hogy mekkora lesz a Fidesz vesztesége a választások után, de az biztos, hogy drámai átrendeződés az ellenzéki oldalon várható.
2024-05-28 09:10:50

2024-05-28 09:10:25

A politológus szerint még nem tudni, hogy a mekkora lesz a Fidesz vesztesége a választások után, de az biztos, hogy drámai átrendeződés az ellenzéki oldalon várható.
2024-05-28 08:10:07

2024-05-28 08:09:54

570 ezres bruttóval és cafetériával csábítanak a magyar börtönökbe

Országos toborzókampányt indított a büntetés-végrehajtás - közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP) az MTI-vel kedden.
2023-05-23 11:09:35

Magyar Péter egyik kampánynapját követte végig a Gulyáságyú Média forgatócsoportja. A politikai babérokra törő üzletember pedig elárulta, hogyan látja Budapest sorsát a június 9-ei választások után.
2024-05-03 18:05:52

2024-05-03 18:05:44

Egy büntetés után megváltozott az Ausztrál Nagydíj végeredménye

Az FIA két esetet is vizsgált a futam után.
2024-03-24 10:08:21

Írországban elkezdődtek a választások

Írországban pénteken megkezdődtek a helyhatósági és az európai parlamenti választások, Simon Harris miniszterelnök már reggel, nem sokkal a szavazóhelyiségek megnyitása után leadta szavazatát.
2024-06-07 18:07:51

Börtönkoszttal tarolt a büntetés-végrehajtás az országos szakácsversenyen

Idén kilencedik alkalommal hirdették meg a Közétkeztetési Szakácsversenyt, amelyen a büntetés-végrehajtási szervezet öt csapata képviseltette magát. A fenntartható közétkeztetés népszerűsítése céljából megrendezett verseny döntőjébe négy bv-s csapat jutott tovább. A 2024. március 5-7. között megrendezett megmérettetésről három ezüst-és egy bronz fokozatot zsebeltek be a büntetés-végrehajtók - derül ki a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának közleményéből.
2024-03-20 12:06:52

2024-03-20 12:06:11

2024-03-20 12:05:50

Pfizer vs. Magyarország: olyan vakcinákról folyik a vita, amelyekért a magyar kormány két éve még Canossát járt

Bírósági dokumentumok szerint a heti részletfizetést is felajánlotta a Pfizer a magyar kormánynak azokért az oltóanyagokért, amelyeknek az ügye most egy belga bíróság elé került. A magyar kormány a vakcinagyártó szerint 21 és félmilliárd forinttal tartozik
2023-12-06 18:12:15

2023-12-06 18:11:52

A hétvége meglepetésembere büntetést kapott, döntöttek az Alonsót leidiótázó pilótáról is

A sprintidőmérő után is intézkedett az FIA.
2023-11-04 19:07:41

Itt van az a két brüsszeli kérdés, ami csúsztathatja a magyar EU-pénzek felszabadítását

A Kúria automatikus ügyelosztási rendszerének biztosításáról, és arról tett fel kérdést az Európai Bizottság a magyar kormánynak, hogy a magyar bíróságok valóban akadályok nélkül fordulhatnak-e előzetes döntéshozatal céljából az Európai Bírósághoz
2023-11-06 19:06:23

Elkészült a júniusi választások hirdetménye, már el is kezdték kiszállítani

A jövő héten minden településen kihelyezik őket.
2024-03-23 08:10:03

2024-03-23 08:07:54

Meghökkentő beismerést tett a Kreml-szóvivő: kis híján összeomlott az orosz gazdaság a nyugati szankciók súlya alatt

Az orosz gazdaságot tavaly összeomlás fenyegette, miután az ukrajnai háború elindítása után szankciókat vezettek be ellene, de ezt az orosz kormánynak sikerült megakadályoznia, sőt növekedést elindítania
2023-11-19 16:06:32

Sokkolót kaphatnak januártól a börtönőrök

A napokban a Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben tartottak egy gyakorlatot, amely során a kommandósok és a börtönőrök a szakmai protokollokat gyakorolták. Drónokat, videoszkópot, megafont, valamint testkamerákat is használtak. A gyakorlaton a rendbontók megfékezésére több szolgálati kutyát is bevetettek, sőt sokkolókat is teszteltek. Az Index információi szerint a BVOP vezetése fontolgatja, hogy a testkamerák után bevezetnék a sokkolókat is a magyar börtönökben. A börtönvezetés célja, hogy az állomány a lehető legjobban kiképzett és felszerelt legyen. A lap hangsúlyozza, a  ...
2023-11-22 17:08:31

Akkora adót varrtak a Spar nyakába, hogy vaskos veszteséget hozott össze

A Spar Magyarország Kft. bevétele az átlagos élelmiszerinflációnál jóval alacsonyabb mértékben nőtt 2022-ben, miközben ők fizették be a második legmagasabb ágazati különadót. A vállalat 2014 után ismét veszteséges évet zárt.
2023-06-02 08:07:36

Tovább késik az uniós pénzek kifizetése

Újabb kérdéseket küldött az Európai Bizottság a kormánynak a magyar igazságügyi reformokkal kapcsolatban, ezért tovább csúszik az uniós pénzek kifizetése
2023-11-03 22:08:05

A polgármester-választások eredményei lesznek meg a leghamarabb a szavazás napján

A polgármester-választások szavazólapjait számolják össze először a szavazatszámláló bizottságok június 9-én - derül ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) által a szavazatszámláló bizottságoknak készített felkészítő anyagából.
2024-06-02 18:06:17

2024-06-02 18:05:56

Kiugróan magas volt a részvétel az elmúlt évtized legizgalmasabb választásán, de kinek kedvezett ez? - eredmények percről percre a hvg.hu-n

Vasárnap este 7 órától, urnazárás után érkeznek a választási eredmények, mi pedig percről percre tudósítunk és studiónkból élő közvetítésben is beszámolunk az önkormányzati és európai parlamenti választások fejleményeiről.
2024-06-09 19:10:16

Vasárnap este 7 órától, urnazárás után érkeznek a választási eredmények, mi pedig percről percre tudósítunk, és stúdiónkból élő közvetítésben is beszámolunk az önkormányzati és európai parlamenti választások fejleményeiről.